I mai måned har VG-fotograf Annemor Larsen hengt i Arena, noe dere later til å ha satt stor pris på. Og hun har også kost seg! Neste måned får vi en serietegner på besøk, mer info om han kommer senere. Under finner du Annemors egen oppsummering av oppholdet her på Trafo. Takk for nå, Annemor!
Ja, så sannelig går det mot slutten.
Det har vært som å ha en full postkasse uten regninger og reklame HVER DAG. Jeg har logget meg på og kikket gjennom, spent og litt redd(!). Internett og web-gallerier er veldig uvant for meg som er i en papirverden. Og det å si noe - sånn for evig tid er jo skjerpende. Jeg håper folk har følt at jeg har tatt dem på alvor etter beste evne.
Det har vært gøy å se INGENTING bli til NOE. Alt fra kjøkkendetaljer til tapeter og hår blir gransket og observert. Litt tekst har jeg fått med, men ikke så mye. Her kan sikkert folk glede seg til julis mentor! Forfatter Mette Karlsvik og jeg har (helt uavhengig av TRAFO faktisk) akkurat funnet tonen etter å ha tilbrakt tre timer under vann på Lambertseter bad… (se VG-fredag 29 mai)
Det er tre deltagere jeg syns hver på sin måte har noe veldig eget:
- Strekene, underlige rare og vakre av MariM
- Menneskene, nydelig og poetisk skildret av Asor Ave.
- Stedene, forsiktig og respektfullt formidlet av Niklas Schjetlein
For de med sterk mage kan jeg anbefale Moviebrothers. Det er utrolig hva denne gutten utsetter seg for for å få det som han vil. Og det gjør han.
Så folkens, tusen millioner takk for meg. Nå skal jeg vende oppmerksomheten mot fotojournalistikken igjen. Om noen ønsker å snuse mer på det kan jeg anbefale:
http://inmotion.magnumphotos.com/
og i all beskjedenhet en litt hemmelig VG- side .
Det hadde vært morsomt å også se dokumentar-prosjekter på Arena.
Aller beste hilsen og lykke til videre Annemor Larsen, VG