det er farlig å bøye seg ut

det

Kommentarer

  1. gnist
    1 gnist 1 år, 11 måneder siden

    åh så fint. noe ubestemmelig fint. kanskje bare blått lys på filmruller og det at atmosfæren er stressa, vet ikke, bare fint. at det er farlig å bøye seg ut passer inn i det hele, men jeg kan ikke forklare hvorfor. bare fint.

  2. iselinpg
    2 iselinpg 1 år, 11 måneder siden

    "halsen lukker seg om pusten fra deg på nakken min." - er forsåvidt et fint bilde, men jeg synes det kan formuleres bedre.

    Liker detaljene du har plukket deg ut i teksten: solas vindusrefleksjon, gamle klistermerker fra søttitallet, blått lys på filmruller. Utgjør hele teksten, flott!

    Siden "det er farlig å bøye seg ut" er avslutningen på teksten, så synes jeg at det kanskje hadde vært bedre å ha en annen tittel.

  3. lyslinjene
    3 lyslinjene 1 år, 11 måneder siden

    Takk, takk! Har du noen forslag til hvordan den kan formuleres bedre?

  4. iselinpg
    4 iselinpg 1 år, 11 måneder siden

    Jeg synes alltid det er litt vanskelig og “ubehagelig” å direkte omformulere noe i andres tekster…det føles ikke riktig. Jeg liker tanken bak, jeg synes bare den setningen er kronglete å lese. Det er vel kanskje fordi hals og nakke kommer så “tett på hverandre”, det er noe med plasseringen av ordene. Kanskje med litt mer beskrivelse imellom og/eller skyte inn ett komma, så vil det flyte bedre?