Drømmehage

Drømmehage

Kommentarer

  1. avatar for sinikka
    1 sinikka 1 år siden

    Hei! Liker den bølgende horisontlinjen og det hvite som jeg oppfatter som lysrefleksjoner. Forøvrig fine fargekombinasjoner. Føttene og hendene blir imdlertid litt mye for meg. Jeg tenker maleriet hadde vært flottere rent abstrakt. Det er på en måte nok som skjer i bildet fra før. Det kunne kanskje være inspirerende for deg å ta en kikk på kunstneren Olav Christopher Jensens malerier og de abstrakte bildene til Gerhard Richter.

  2. avatar for carolinehodnungseth
    2 carolinehodnungseth 1 år siden

    Jeg har faktisk tenkt på å beskjære det, det er klønete stort i forhold til hva som føles nødvendig, så skal pøve ut litt. Takk for tipset :)

  3. avatar for sinikka
    3 sinikka 1 år siden

    Hei! Jeg ser jeg formulerte meg noe uklart i går. Jeg har ikke problemer med formatet på bildet. Det synes jeg fungerer godt. Det jeg tenkte var at hendene og føttene ikke virket like gjennomarbeidet som resten. De virket som en litt enklere løsning enn teknikken brukt ellers, liksom lagt litt på det andre til slutt. Jeg ville heller sett om du kunne malt over hendene og føttene. De kan bli mer en del av den abstrakte bakgrunnen. Hva tenker du om det? Du har kanskje allerede beskåret bildet? I så fall er jeg nyskjerrig på hvordan det nå ser ut.

  4. avatar for vivenka
    4 vivenka 1 år siden

    Digg :)

  5. avatar for carolinehodnungseth
    5 carolinehodnungseth 1 år siden

    Takk :) Til Sinikka; ehm, bildet skjedde på veldig kort tid, jeg ser det som uferdig. Det var vel et resultat av et vilt energikikk, å jobbe i lag sånn fritt hadde jeg aldri gjort før dette, men jeg har ikke klart og gjøre noe med det, hverken kaste det eller jobbe på det... det er vel sånn rundt 120x89 cm stort, så det funker dårlig med å skaffe ramme på det også, med mindre jeg går til en rammemaker da, og det er svindyrt. Men jo, hadde flere hender og føtter der, så har allerede "fjernet" eller latt en del bli mer i ett med resten, men har tenkt på det. Legger ut et nytt bilde om jeg gjør noe med det :) takk for tipset:)

  6. avatar for sinikka
    6 sinikka 1 år siden

    Hei igjen! Du må virkelig ikke kaste bildet. La det bare stå slik en stund, gjerne et sted hvor du kan se det daglig. Det kan hende at du da etterhvert vil se hvordan du kan gripe det an. Hva er det malt på? Jeg synes du burde eksperimentere videre med "denne frie malingen". Dette vil jeg se mer av!